Medycyna Sportowa

Poradnia medycyny sportowej to placówka dbająca o zdrowie osób aktywnych fizycznie, zarówno osób uprawiających sport amatorsko, jak i zawodowych sportowców. Wskazaniem do wizyty w poradni medycyny sportowej może być chęć rozpoczęcia aktywności sportowej – specjalista jest w stanie określić, czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do uprawiania określonego sportu.

W poradni medycyny sportowej możliwe jest kontrolowanie stanu zdrowia sportowca, a także uzyskanie wskazówek dotyczących diety i suplementacji. Sportowcy mogą liczyć na konsultacje okulistyczne, ortopedyczne, kardiologiczne czy neurologiczne, a także rehabilitację. Badania okresowe sportowców obejmują:

  • co 6 miesięcy ogólne badanie lekarskie, badanie ortopedyczne
  • raz w roku badania kardiologiczne, badanie ogólne moczu, morfologia i rozmaz
  • co 2 lata badanie okulistyczne i laryngologiczne

Badania i konsultacje wykonywane w poradni medycyny sportowej pozwalają na przeprowadzanie kompleksowego nadzoru nad przebiegiem treningów, ocenę wpływu treningów na organizm. Konsultacja ze specjalistą medycyny sportu jest wymagana przy zakwalifikowaniu zawodnika do udziału w zawodach sportowych. Z usług poradni medycyny sportowej mogą skorzystać zarówno indywidualni sportowcy, jak i drużyny sportowe czy kluby. Usługi poradni skierowane są zarówno do dzieci jak i dorosłych.

 

Newsletter

Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze informacje.